2010-11-11

Piešimo pamoka, digital painting in photoshop

Nu va beveik baigiau savo adidas senį, dar norėtusi fone kažko, kad taip nykiai neatrodytu, na ir šiaip jis anatomiškai klišas visas, bet kadangi ganėtinai stilizuoto stiliaus tai galiu sau ir atleisti... ;D drabužių raukšlės irgi nesąmoningos, dar daug matau ką taisyt reikės, tik, kad jau norisi pradėt kokį naują darbą. Na ir ta progą, kadangi turėjau seivinęs šiek, parodysiu progresą ir papasakosiu kaip viskas vyko, gausis kaip ir piešimo pamoka visiškai žaliem, kurie pirmą kartą susidūrė su piešimu kompiuteriu (digital painting). Pridursiu, kad aš ir pats save priskiriu prie tų kurie dar mažai ką moka, taigi nereikia vertinti visko kaip kažkokio akademinio šedevro ;]

Taigi piešimo pamoka, kuriai reikėtų planšetės ( tablet ), patartina wacom, toliau photoshop, painter, arba kažkoks kitoks panašaus pobūdžio softas. Ir beabėjo reikia mokėt bent kažkiek piešt, nors galima kažką neblogo išspaust vien turint lakią fantaziją.

Spausti ant paveikslėlio, kad padidint vaizdą.
piešimo pamoka, digital painting

1. Atsidarau naują canvasą, dažniausiai pradedu piešti ant 300 dpi, dydis būna kokie 2500 ant 2500 pixeliu, kartais didesnis. Pasirenku šviesiai pilką foną, kad galėčiau su tamsesne pilka piešt kontūrus, šešėlius, o su šviesesne, šviesos paliestas vietas (highlights). Piešiu su paprasčiausiu brushu, HARD ROUND BRUSH. Tik padarau nedidelius pakitimus, pasirinkus ši brusha spaudžiam F5, pažymim varną ties Other Dynamics ir būtinai pažiūrim ar prie Opacity Jitter žemiau ijungta Control Pen Pressure. Taip pat nuo Shape Dynamics nuimam varną, tam kad brushu dydis nesikeistu nuo styluso paspaudimo stiprumo ir spaudžiam vėl F5, kad išjungt brusho nustatymų langą. Brusho dydi lengvai galima keisti su klaviatūra spaudžiant [ = sumažint , ] = padidint. Taip pat reikia nepamiršti, kad naudoju ne tik wacomu duodama opacity stiprumą pagal paspaudimą, bet ir sumažinu brusho opacity iki kokiu 75%. Tikiuosi supratot. Visus tuos mandrus brushus bandau naudot labai retai ir atsargiai, nes nesu dar ant tiek pažengęs.
Tuomet pradedu piešti labai laisvai ir tik maždaug galvoj turėdamas kažkokią mintį kaip kas atrodys, kartais pradu piešt net nežinodamas ką darau ir kas gausis.

2. Antrame žingsnyje pradedu dirbti tuo pačiu brushu tik didesniu ir pradedu mest tamsesnes vietas, šešėlius, atspindžius, apšviestas vietas, taip objektas po truputi įgauna šiokia tokią formą. Užpiešęs pagrindinius tonus brusho dydi kaitalioju gan daug, pagal situacija. Būtina pridurti, kad intensyviai naudoju ALT mygtuką, kuris iškviečia COLOR PICKER įrankį, su kuriuo galima paimt spalvą tiesiai iš piešinio, kas yra žiauriai patogu ir neduoda nugrybaut su spalvom per daug.

3.SPALVOS! Šitas etapas man dar pačiam yra truputi mįslė, nes nesu įgudęs spalvose. Gyvenime nesu bandęs tapyti, jei jūs esate, jums bus žymiai lengviau. Spalvinimui yra daug įvairių technikų, kiti piešia praleisdami mano pirmus 2 žingsnius, bet aš rodau kaip kol kas darau aš, ko pats išmokau iš internete publikuojamų pamokų ir literatūros. Taigi tam reikalui sukuriu naują layeri, layer mode pasirenku Multiplay. Imu ta pati brushą, iš spalvų paletes pasirenku reikiamas spalvas ir užpiešiu ant viršaus reikiamo objekto. Taip jis įgauną spalva, bet nepraranda formos. Spalvas galima pakoreguoti ir su photoshopo įrankiais, leveliais, hue/saturation, tam kad gaut labiau norimą vaizdą.

4. Dabar sukuriu dar vieną sluoksnį (layer), jo layer mode palieku normal. Ir pagrinde su ALT mygtuku, color picker pagalba imu spalvas ir toliau detalizuoju visą piešinį. Kai reikia imu spalvas iš spalvų paletes, kad piešinys būtų gyvesnis. Daug keičiu brushu dydi. Mažesniu piešiu detalesnes vietas.

Taigi tokia mano piešimo pamoka naujokams, galbūt kas nors netyčia užklys ir jam bus naudinga. Noriu dar kartą perspėt, kad aš dar pats esu gilioje mokymosi stadijoje taigi galiu kai kur ir klysti.

1 komentaras: